R10.Net Koltuğuna Genç Girişimci Coşkun Çetin Oturdu

Türkiye’nin en büyük webmaster forumu R10.net’in en büyük yatırımcısı olan Coşkun Çetin, 2013 yılında yaptığı yatırımı büyüterek, 2018 yılı itibari ile en büyük hissedarı oldu ve yönetim koltuğunun başına geçti. Yönetimi alır almak, forumu ileri taşımak ve mevcut kullanıcıların ihtiyaçlarına yön verecek özelliklerde ekleyerek, R10.net’i geliştirmek için büyük adımlar atmaya başladı. Davetiyeli üyelik sisteminin, yeni üye alımlarında en önemli aşama olurken, bir çok kişinin davetiye bulamaması nedeni ile üye olamadığı platformda, belirli dönemlerde açmış oldukları davetiyesiz üyelik sistemi, yönetici onayından geçiyor. Bu sayede üye olmak isteyen kişi, kendini en iyi şekilde tanıtarak, bu işte uzman olan yöneticilerin onayları ile R10.net’e üye oluyorlar.

Yapmış olduğu bu yönetim sistemi sayesinde, sadece 3 ay’da 20 bine yakın yeni üyeyi platforma dahil ederek, hem ticaret hacminin genişlemesini ve hemde yeni projelerin hayat bulmasını sağlamış durumda. Coşkun Çetin, bununla sınırlı olmayan yeniliklerinin, en önemli adımının önce Avrupa’ya ve ardından R10.net’i tüm dünyaya taşımak olduğunu açıkladı.

Coşkun Çetin Projeleri Nelerdir ?

İlk projesi 2006 yılında alt yapı çalışmalarını tamamladığı ve 2007 yılında ilk satışını gerçekleştirdiği Megatrhost.com’dur. Türkiye’de sunucu hizmetlerini en iyi şekilde sunan ve en yüksek optimizasyon ile müşterilerine ucuz host satışı yaparak, bu işte yeni olanlara en iyi yol arkadaşı olmuşlardır. Bugün Türkiye’nin en önemli şirketlerinin sunucu hizmetlerini karşılayan Megatrhost, Avrupa’dan da yoğun bir müşteri kitlesine sahip. Ayrıca uygulama alanında gelişmelerine hız kesmeden devam eden Coşkun Çetin, inavasyon’un yanı sıra, özellikle uygulanabilir uygulamalar ile insanların ihtiyaçlarına yönelik uygulamaları hayata geçirmeyi hedefliyor.

İzmir’in Yeni Turizm Yatırımcısı

Bilişim sektörüne iş güçlerinin %85’ini aktarırken, ayrıca turizmin gelişmesi için de iş güçlerinin %15’ni otel ve beach clup gibi projelere yoğunlaştırıyorlar. Böylelikle Türkiye’nin son yıllarda kötü giden turizmine karşın, kendileri de ellerini taşın altına koyarak, başarılı turizm projeleri ile etkin bir şekilde turizmde yer edinmeyi hedefliyorlar. Coşkun Çetin, bilişim dünyasında herkes tarafından tanınan bir isim olmakla birlikte, henüz web dünyasında yeni olan webmasterlere de yol gösteriyor ve onların en önemli çözüm ortağı oluyor.